Co jeść między posiłkami?

Jakie jedzenie sprawdzi się pomiędzy posiłkami? Po jakie produkty najlepiej sięgać? Owoce, warzywa, a może słone przekąski (https://www.bee.pl/12044-slone-przekaski)? Te ostatnie – choć niezwykle smaczne i powszechnie dostępne – zaliczają się do grupy żywności, po którą nie powinniśmy sięgać zbyt często. Przy tym dobrze jest zachować równowagę w swojej diecie i włączyć do niej to, co lubimy. Mogą to być: chipsy, paluszki, krakersy czy inne słone produkty.

Duża kaloryczność i mała wartość odżywcza

Większość słonych przekąsek posiada dużo kalorii. Dlatego też w trakcie ich spożywania dobrze jest zachować umiar. Przykładowo, zamiast całej paczki, możemy postanowić sobie, że zjemy tylko połowę jej zawartości. Ciekawą opcją jest też podzielenie jedzenia na kilka małych kawałków i odstawienie ich na bok – po każdym zjedzonym fragmencie będziemy musieli wstać po kolejny. Oczywiście, takie rozwiązania dedykowane są przede wszystkim osobom, które są na dietach odchudzających lub dbają o swoją sylwetkę. W dużej części przypadków sięganie raz na jakiś czas po słone przekąski nie będzie wiązało się z przykrymi konsekwencjami. Jeśli nie przekraczamy naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, na pewno nie przytyjemy.

Różnorodność w posiłkach

Choć słone przekąski nie cieszą się zbyt dobrą sławą, tak samo jak słodycze, to rodzaj jedzenia, który większość z nas bardzo lubi. Dlatego, zamiast poddawać się ograniczeniom czy wymuszać na sobie restrykcje, postawmy na zrównoważone działanie. Przetworzone produkty są w porządku, gdy jemy je w rozsądnych ilościach. Zawsze też możemy pomyśleć o pominięciu jednego z posiłków w ciągu dnia, jeśli martwimy się, że możemy przekroczyć nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Świetną alternatywą, która zbiera coraz więcej fanów, jest kategoria zdrowych słonych przekąsek. Warto się jej przyjrzeć.

 

Produkty, które można zaliczyć do kategorii słonych przekąsek:

– paluszki,

– chipsy, 

– krakersy i słone herbatniki,

– nachosy,

– pizza domowej roboty,

– orzeszki z solą i innymi dodatkami.